Na czym polega trening EMS

Podczas gdy trening elektrostymulacji mięśni, w skrócie EMS, istnieje od dziesięcioleci, korzyści dla ludzkiego ciała z elektrostymulacji odkryto już w czasach starożytnych.

Pacjentów w Egipcie i Rzymie leczono elektrycznymi rybami i węgorzami umieszczanymi w basenach. Odkrycie elektryczności w XIX wieku doprowadziło do dalszych eksperymentów dotyczących zastosowań elektrostymulacji w medycynie.

Na czym polega trening EMS

Elektrostymulacja mięśni staje się coraz bardziej popularna

EMS może przykładowo przeciwdziałać zanikowi mięśni z różnorodnych powodów. Technologia została wprowadzona w sporcie zawodowym, gdzie po raz pierwszy pojawiła się w rehabilitacji kontuzjowanych sportowców. Następnie, gdy badania nad EMS dowiodły, że doprowadziło to do znacznego wzrostu wytrzymałości, siły i poziomu sprawności, zaczęto elektrostymulację stosować również jako metodę treningową. W latach 90-tych opracowano nową generację sprzętu do treningów EMS, nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale odpowiedni również dla wszystkich osób starających się uzyskać lepszą formę.

Urządzenia do treningów EMS stymulują całe ciało i wszystkie grupy mięśni w połączeniu z aktywnymi ćwiczeniami. Parę elektrod umieszcza się na wszystkich głównych grupach mięśni, w tym mięśniach ud, pośladków, brzucha, pleców i ramion, a jednoczesna stymulacja, wraz z ćwiczeniami skoncentrowanymi na tych grupach mięśni, zapewnia wyjątkową wydajność treningu.

Podczas treningu EMS mięśnie kurczą się, a następnie rozluźniają z powodu stymulacji elektrycznej o niskiej częstotliwości. Z wszechstronnych zalet treningów EMS możemy skorzystać w SmartGym Sopot to miasto, gdzie znajdziemy liczne centra fitness. Podczas takich treningów mięśnie rozwijają się szybciej, efekt spalania kalorii oraz tkanki tłuszczowej również jest większy. To spowodowało, że treningi EMS są polecane jako idealna forma ćwiczeń dla osób z problemami z kontrolą wagi, cellulitem lub problemami z postawą pleców, lub którzy po prostu chcieli poprawić swój ogólny stan zdrowia czy sprawność fizyczną.