Poznaj niecodzienne zasłony do Twojego domu

Dawniej zasłony były jeno prostymi przesłonami okiennymi, dziś jednak pojawiają się nowe modele. Nie zawsze są one nam znane, choć czasami warto wiedzieć czym jest zasłona akustyczna lub jak wykorzystać je w garderobie!

Wybierając modne elementy dekoracyjne do naszego domu, łatwo jest przeoczyć dekoracje okienne. Niestety, jest to naprawdę często spotykane, a wiele ciekawych wnętrz traci na tym. Przede wszystkim pięknie uszyta zasłona lub dekoracyjna firanka nie tylko pełni funkcję techniczną, czyli zapewnia nam niezbędną prywatność, lecz również ma przyozdabiać wnętrze domu. W wielu szkołach aranżacji wnętrz poświęca się im równie wiele uwagi, co i meblom!

Na zdjęciu dobrze widoczna jest zasłona powieszona na oknie trapezowym z bardzo wyraźnie zaznaczonymi skosami. Ilustracja prezentująca okno w kształcie trapezu pochodzi ze strony internetowej: https://malgorzata.poznan.pl/okno-trapezowe-w-domu-typu-stodola/.

Trudna sprawa: okno trapezowe a odpowiednie zasłony

Ostatnie lata przyniosły wzrost zainteresowania różnego rodzaju adaptacjami poddaszy, jest to bowiem chyba najtańszy i najwygodniejszy sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w naszym domu, bądź wręcz na własny kąt. Często w tej sytuacji okazuje się, że staniemy jednak przed problemem udekorowania tak zwanych okien trapezowych. Sytuacja ta nie jest łatwa, gdyż w sklepach praktycznie nie ma takich produktów. A przecież jeszcze marzy nam piękny wygląd pomieszczeń. W większości sytuacji nie pozostanie nam więc nic innego, jak tylko zamówić szycie na wymiar zasłon lub firan na okno w kształcie trapezu.

Czasami zasłony można wykorzystać w bardzo niecodziennych miejscach. Czy słyszeliście na przykład o powieszeniu ich w garderobie? W ostatnich latach wykorzystanie ozdobnej zasłony zamiast drzwi w garderobie zyskuje na popularności. Zainteresowani? Więcej zdjęć prezentujących te aranżacje dostępnych jest po kliknięciu w ten link: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-do-garderoby-zamiast-drzwi/.

By cisza była absolutna: poznaj zasłony akustyczne

Hałas w miejskiej dżungli jest zjawiskiem trudnym do uniknięcia, lecz czasami jego natężenie może być daleko zbyt uciążliwe do zniesienia. W takim przypadku pomóc nam mogą tak zwane zasłony akustyczne, które dzięki specjalnemu projektowi doskonale wyciszą nasze mieszkanie. Ich unikalne właściwości są zasługą połączenia w jednej zasłonie aż trzech rodzajów tkaniny. Pierwsza warstwa ma za zadanie absorbować dźwięki, druga je izoluje, zaś trzecia – wewnętrzna warstwa zasłony akustycznej ma za cel stanowić dekorację naszego mieszkania. Jeżeli zainteresował Was temat zasłon akustycznych, to polecamy jako dalszą lekturę: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-akustyczne-cos-dla-ceniacych-luksus-bezglosu/, tam jest to wszystko dobrze opisane.

Coś dla wygodnych: nowoczesne karnisze i zasłony elektryczne

Czym innym są natomiast zasłony elektryczne, tak bowiem powszechnie nazywa się dekoracje powieszone na karniszach automatycznych. Stanowią one idealną alternatywę dla rozwiązań manualnych, co w przypadku osób ceniących sobie bezkompromisową wygodę jest idealnym rozwiązaniem. Choć nieco droższy, to jednak wygodny karnisz elektryczny do zasłon umożliwia nam zdalne sterowanie stopniem zaciemnienia danego pokoju. Można to zobaczyć na przykład na filmiku na tej stronie: https://malgorzata.poznan.pl/karnisze-elektryczne-w-super-cenie/. Wystarczy tylko nacisnąć przełącznik, a w sypialni czy salonie zapanuje dzień lub noc. Tak właśnie działają wspomniane zasłony i elektryczne karnisze sufitowe, to prostota i ułatwienie!