Ekologiczna butelka z filtrem – fakty i mity!

Chcesz sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, które zadba nie tylko twój komfort, ale i pozwoli ci zatroszczyć się o środowisko? Ekologiczny styl życia oraz bycie świadomym konsumentem to nie tylko moda, ale i świetna droga do wyboru najlepszych produktów. Dowiedz się więcej!

Butelka filtrująca to wyjątkowe rozwiązanie, które łączy w sobie najwyższą jakość, niezwykłą skuteczność oraz ciekawy design. Ale co jeszcze warto o niej wiedzieć? Weryfikowanie zapewnień producenta, czytanie etykiet, sprawdzanie informacji, ale i certyfikaty oraz oficjalne badania prestiżowych instytucji to gwarancja bezpieczeństwa. Jako przykładem posłużymy się produktami polskiej marki Dafi. Poznaj fakty oraz mity i już dziś podejmij decyzję! Gotowy? Zaczynajmy!

FAKT! Butelka wielokrotnego użytku jest wykonana z tworzywa PET

Butelka (zrobiona z PET) przeznaczona jest do wielokrotnego kontaktu z żywnością zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

MIT! Butelka filtrująca jest jednorazowa

Butelka filtrująca jest produktem wielokrotnego użytku, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną instytucję. Jedynym elementem, który należy wymieniać raz w miesiącu, jest naturalny filtr węglowy.

FAKT! Ekologiczna butelka z filtrem może być poddawana recyklingowi

Głównym zadaniem butelki filtrującej jest ograniczenie zużycia jednorazowych opakowań, dlatego jest ona wielokrotnego użytku. Jeśli jednak ulegnie zniszczeniu, możesz poddać ją recyklingowi, wrzucając ją do odpowiedniego kontenera.

FAKT! Znajdująca się w butelce filtrowana woda kranowa zawsze jest świeża

Filtrowana woda kranowa zawsze jest świeża, ponieważ to ty kontrolujesz jej uzupełnianie i spożycie. Zalecane jest zużycie filtrowanej wody kranowej w ciągu 12 godzin od napełnienia butelki, dzięki temu masz pewność, że nie tylko jest wyjątkowo smaczna, ale i świeża.

FAKT! Filtr węglowy jest naturalny oraz bezpieczny dla zdrowia

Filtr węglowy jest w 100% naturalnym medium filtrującym wytwarzanym z łupin kokosa. Filtr węglowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

MIT! Filtrowana woda kranowa pozbawiona jest naturalnie występujących minerałów

Filtr węglowy pozostawia niezmienioną ilość pierwiastków naturalnie występujących w wodzie kranowej (głównie magnez oraz wapń). Filtr usuwa związki organiczne np. chlor, co wpływa korzystnie na smak oraz zapach wody.

FAKT! Butelka filtrująca od marki Dafi produkowana jest w Polsce

Cały proces powstawania butelki filtrującej od polskiej marki Dafi, jest realizowany w Polsce (w jednej z dwóch fabryk zlokalizowanych w Kielcach).

Przekonały cię powyższe argumenty? Ekologiczna butelka z filtrem czeka na ciebie na blog.dafi.pl. Wejdź na stronę polskiej marki Dafi, dowiedz się więcej, kup i każdego dnia korzystaj z możliwości butelki wielokrotnego użytku.