Jak skutecznie zwalczać objawy cellulitu

Szacuje się że nawet 90 procent kobiet może mieć cellulit.

Obniżenie poziomu estrogenu u kobiet wpływa na naczynia krwionośne, co oznacza mniejsze krążenie i związany z tym spadek produkcji kolagenu, co powoduje jeszcze wyraźniejsze zbicie tłuszczu podskórnego. Ponieważ poziom estrogenu u kobiet zaczyna się zmniejszać około 25 roku życia aż do menopauzy, dlatego kobiety zaczynają zauważać pojawienie się cellulitu nawet w wieku 20 lat. Ludzie wszystkich rozmiarów mogą mieć cellulit, może pojawić się nawet u szczupłych osób. Ale jeśli masz nadwagę, najskuteczniejszym sposobem leczenia objawów cellulitu jest zrzucenie dodatkowych kilogramów i ujędrnienie ciała. Jedz mniej i dodaj więcej ćwiczeń cardio i siłowych do swojego trybu życia. Silne mięśnie pod cieńszą warstwą tłuszczu sprawią, że skóra będzie gładsza i mniej wiotka. Istnieje kilka różnych metod leczenia cellulitu, od masaży, szczotkowania ciała, po kremy na cellulit i specjalistyczne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Zwykle połączenie kilku tych metod robi największą różnicę w widoczności cellulitu. Wiele kremów czy balsamów do ciała ma składniki mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, takich jak kofeina, aminofilina, teofilina czy retinol. Inne zawierają witaminy, minerały i ekstrakty ziołowe.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty te same w sobie niewiele dają korzyści, ale mogą wnieść wartość używane w połączeniu z innymi zabiegami.

W domu pomocne może być również szczotkowanie na sucho oraz peelingi ujędrniające. Wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje trwałe metody redukcji widoczności cellulitu, a ich skuteczność zależy od grubości tkanki tłuszczowej, wybranej metody oraz ilości przeprowadzonych sesji. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu na dłużej i ujędrnić ciało, wybierz zabiegi wyszczuplające w Krakowie. Budowanie masy mięśniowej i napięcia skóry może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu, ponieważ w przeciwieństwie do tłuszczu, mięsień jest gładki i jędrny, dzięki czemu skóra wygląda na bardziej napiętą.