Jakie działanie mają zastrzyki zawierające Botox

Botox, czyli neurotoksyna o nazwie botulina, przeszedł długą drogę od swojego powstania jako środek korygujący zeza.

Na początku niewielu lekarzy wiedziało, że leczenie nadpobudliwości mięśni botoksem może mieć wiele zastosowań medycznych i kosmetycznych. Pod koniec lat 90-tych Botox zyskał sławę jako świetny środek redukujący zmarszczki. Do dziś jest najbardziej znany ze swoich zastosowań kosmetycznych właśnie do poprawy jędrności skóry na twarzy czy szyi oraz na dekolcie. Jednak naukowcy i lekarze nadal znajdują nowe zastosowania dla tego szczególnego środka. Nowe metody leczenia obejmują łagodzenie migreny oraz nadmiernej potliwości oraz kontrolowanie skurczów mięśni. W kosmetologii Botox jest używany głównie do przeciwdziałania zmarszczkom. Jest to oczyszczona forma toksyny botulinowej A, co oznacza, że przy prawidłowym stosowaniu nie ma ryzyka zatrucia jadem kiełbasianym. Botox działa poprzez blokowanie nerwów kurczących się mięśni, łagodząc wygląd zmarszczek. Botox jest najbardziej skuteczny w przypadku zmarszczek mimicznych, które pojawiają się, gdy poruszasz twarzą, na przykład gdy się marszczysz lub śmiejesz, przykładowo zmarszczki na czole, kurze łapki, czy w okolicach ust. Botox uważa się również za środek zapobiegawczy przeciwko powstawaniu nowych zmarszczek.

Bardziej prawdopodobne jest wystąpienie siniaka w miejscu wstrzyknięcia igły, jeśli bierzesz aspirynę lub ibuprofen, ponieważ te leki rozrzedzają krew i zwiększają krwawienie, co powoduje powstanie siniaków. Szczegółowe informacje znajdziesz na tej stronie

https://instytut.bielenda.pl/blog/botox/. Należy także powiedzieć lekarzowi o wszelkich suplementach, które przyjmujesz, nawet jeśli są one naturalne, ponieważ niektóre z nich, takie jak tabletki z olejem rybim, miłorząb lub witamina E czy magnez, również rozrzedzają krew. Twój lekarz może poprosić Cię o niestosowanie tych suplementów przez dwa tygodnie przed rozpoczęciem leczenia. Zastrzyki z Botoxem powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarza posiadającego uprawnienia w zakresie dermatologii, medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.