Klinika bólu, czyli wschodnia filozofia lecznicza

Życie z chronicznym bólem fizycznym jest katorgą.

Stres związany z pędem współczesnej egzystencji przyczynia się do powstawania uporczywych cierpień (wynika to na przykład ze stanów zapalnych). Coraz więcej ludzi skarży się na regularne ataki migreny. Ból głowy to plaga europejskich społeczeństw. Pozbycie się takich dolegliwości nie jest łatwą sprawą. Nie zawsze lekarze mają gotowe rozwiązania takich problemów. Ogólne problemy z funkcjonowaniem organizmu wymagają kompleksowego działania; leki mogą jedynie zwalczać objawy. Farmakologia jest rozwiązaniem na krótką metę, a może nawet – w przypadku niektórych silnych leków przeciwbólowych – doprowadzić do uzależnień. Zmiana trybu życia to działanie profilaktyczne, które może przynieść dobre efekty. Niestety część pacjentów, mimo zachowania zdrowego trybu życia, jest nadal zmuszona do codziennej walki z uporczywym bólem.

Klinika bólu, czyli wschodnia filozofia lecznicza

Czy medycyna wschodnia zna rozwiązanie problemu?

Medycyna wschodnia opiera się na filozofii równowagi. Współcześnie brakuje nam kompleksowego, holistycznego podejścia do własnego ciała. Niwelowanie cierpienia za pomocą akupunktury, znanej od setek lat metody polepszania funkcjonowania układu krwionośnego, przynosi nadzwyczaj dobre wyniki. Również w profilaktyce medycyna wschodnia się sprawdza – zapobieganie nawrotom bólu to ważna część pracy specjalistów od akupunktury i innych metod leczenia (np. ziołolecznictwo). Uwaga: tylko wykwalifikowany ekspert może podjąć się takich zabiegów. Warto szukać w swoim otoczeniu profesjonalistów. Pomagają oni doprowadzić ciało do homeostazy, a więc zredukować do minimum cierpienie.

Nowoczesna klinika bólu Wrocław oferuje różnorodne zabiegi akupunktury, łącząc je ze zdobyczami medycyny zachodniej. Na stronie przeczytają Państwo szczegółowe opisy postępowania leczniczego przy różnych chorobach.