Modułowe rusztowania do prac remontowo-budowlanych

Rusztowania budowlane umożliwiają dostęp do wyższych partii budynków, powinny również gwarantować bezpieczeństwo pracowników.

Dlatego stosuje się obecnie barierki, różnego rodzaju zabezpieczenia, do których można przyczepić szelki bezpieczeństwa. Często stosowane są barierki aluminiowe, jest to duża zaleta ze względu na łatwiejszy transport niż w przypadku rusztowań stalowych, dodatkowo ułatwia to także montaż na miejscu, wymaga mniejszej ekipy.

Modułowe rusztowania do prac remontowo-budowlanych

Aluminiowe rusztowania budowlane

Rusztowania mogą być przystosowane do różnego rodzaju podłoża, które można wzmocnić, stosowane są także rusztowania jezdne, które można przystawiać w zależności od potrzeb. Daje to dużo możliwości, dzięki temu łatwo można prowadzić wiele prac remontowo-budowlanych. W przypadku nowoczesnych rusztowań stosowane są profesjonalne mocowania, które eliminują tradycyjne połączenia, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo, jak również na prędkość montażu. Dostępne są różne długości podestów, jak również wysokości ramy, ten sposób można łatwo dostosować rusztowanie do kształtu, jak również wysokości ściany, czy też całego budynku.

W zależności od potrzeb stosuje się także konsole, które mogą przedłużyć wiatę, zwiększyć platformę roboczą. W ten sposób można bardzo łatwo dopasować kształt rusztowania do wystających elementów budynku. Stosowane są także schody do rusztowania, dzięki temu pracownicy mogą łatwo pokonywać kolejne piętra, mogą to być rusztowania wyposażone w otwierane klapy komunikacyjne. Rusztowania modułowe można łatwo dopasować do potrzeb klienta, mogą być to rusztowania fasadowe, które umożliwiają przejście do klatki schodowej, stosowane są także rusztowania przejezdne, posiadające przejścia dla pieszych. Nowoczesne rusztowania ocynkowane charakteryzują się dużą trwałością, są lekkie oraz bardzo praktyczne.

Nowoczesne rusztowania mogą znacznie ułatwić wykonywanie wielu różnych prac związanych z elewacją, rynnami, dachem, mogą być to różne prace remontowe. Duży wybór elementów, różne wielkości podestów, pozwalają na stworzenie przestrzeni roboczej odpowiedniej dla ściany czy też całego budynku.