Samochód ładowany z gniazdka

Samochody elektryczne dają nam obecnie wiele możliwości jeżeli chodzi o wykorzystanie energii elektrycznej dostępnej w naszych domowych gniazdkach.

Dzięki temu będziemy mogli ładować nasz samochód elektryczny pod domem, w garażu, możemy w dogodnym dla nas miejscu założyć gniazdo ładowania samochodu elektrycznego. Oczywiście prąd będzie pochodził z naszego standardowego gniazdka. Można także ładować z zasilania trójfazowego, jeżeli posiadamy dostęp do gniazdek trójfazowych wówczas z pewnością będziemy mogli przyspieszyć ładowanie naszego samochodu elektrycznego.

Samochód ładowany z gniazdka

Jak ładować auto elektryczne?

Naturalnie samochody elektryczne będziemy mogli ładować także w trasie, obecnie dostępnych jest wiele stacji ładowania, możemy je znaleźć na parkingach, przy stacjach benzynowych. Oczywiście powinniśmy posiadać standardowy łącza, które będą umożliwiały na szybkie ładowanie pojazdu, warto zwrócić uwagę iż na tego rodzaju stacji naładujemy nasze auto kilkakrotnie szybciej. Z pewnością przyspieszenie ładowania o kilkadziesiąt minut przyspieszy znacznie naszą podróż. Będzie to szczególnie ważne na długich trasach, gdzie będziemy musieli samochód naładować kilkakrotnie.

W przypadku kiedy najczęściej ładujemy samochód w domu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie gniazda, bardzo dobrym pomysłem z tą stację Wallbox, firma ta stworzyła bardzo szybkie stacje ładowania do domowego użytku, możemy zamontować ją praktycznie w dowolnym miejscu na zewnątrz. Daje to bardzo duże możliwości ponieważ będziemy mogli umieścić gniazdo tam gdzie najczęściej stoi nasz samochód, może być to przykładowo elewacja naszego domu czy też gniazdko przed garażem. Oczywiście najczęściej będziemy montowali je na zewnątrz budynków, to z pewnością znacznie przyspieszy podłączenie kabli do naszego auta.

Z pewnością stacje Wallbox będą pasowały do różnych budynków, warto zwrócić uwagę na ich nowoczesny wygląd, są te gniazdka które z pewnością charakteryzują się wysoką jakością. Są one oczywiście wodoodporne, więc nie będziemy mieli problemu w czasie opadów atmosferycznych. Są także wykonane z materiałów które są odporne na działanie promieni słonecznych zatem umiejscowienie ich na zewnątrz nie będzie stwarzało nam żadnego problemu.