Jak długo trwa detoksykacja alkoholowa? – detoks i odtrucie

Czym jest detoks alkoholowy? Zapewne doskonale wiemy o tym, że wiele osób w naszym kraju jest uzależniona od alkoholu.

W zasadzie prawda jest taka, iż nie zawsze nas to do końca interesuje, jeśli nie dotyczy to bezpośrednio naszej rodziny. Dlaczego? Wydaje się, że powód jest prosty – gdy mowa o którymś członku naszej rodziny to najzwyczajniej w świecie chcemy mu pomóc. Jednak warunkiem koniecznym jest to, aby dana osoba także tego chciała. Gdy chcemy, aby osoba zrezygnowała ze spożywania alkoholu to warto zdecydować się na detoks alkoholowy. Na czym to dokładnie polega?

Oczyszczanie organizmu z alkoholu

Jeśli dana osoba chce oczyścić swój organizm ze wszelkich śladów alkoholu to tego typu detoksykacja będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Jednak takie odtrucie w dodatku pozwala nam na to, aby dostarczyć do organizmu wiele niezbędnych witamin i minerałów.

Siłą rzeczy w okresie takiego detoksu niezbędne jest dostarczanie do organizmu różnego rodzaju substancji z witaminami, gdyż samo odstawienie alkoholu to po prostu za mało. Wspomnijmy także o tym, że zazwyczaj ludzie po zakończeniu detoksu nie wracają do nałogu, a taki właśnie jest cel takiej terapii. Być może teraz niektórzy zastanawiają się ile trwa oczyszczenie alkoholowe?

Czas trwania detoksu

Nie jest to wcale tak długo, bo zazwyczaj czas to od 7 do 10 dni w zależności od danego organizmu – prawda jest taka, że każdy na coś takiego zareaguje inaczej i trzeba być na to przygotowanym. W dodatku, jeśli decydujemy się na odtrucie z alkoholu w specjalistycznym ośrodku to bardzo często po wspomnianym okresie oferowane są także programy rehabilitacji, aby osoba mogła w pełni wyjść z nałogu. Takie programy trwają najczęściej do 45 dni.

Zdarzają się, jednak przypadki, w których pacjenci potrzebują nawet 90 dni na taką rehabilitację. Zawsze powinniśmy być świadomi tego, że konkretne osoby mogą być uzależnione od alkoholu w różnym stopniu, a wpływ na to ma przede wszystkim czas przez jaki spożywany był alkohol w nadmiernych ilościach.